הצילו! יש לי סוכרת הריון! מה הפתרון?

עוד משהו שיכול לעניין אותך

כדאי לקרוא

פוסטים אחרונים

אובחנת עם סוכרת הריון? מזמינה אותך להדרכה שלי

הצילו! יש לי סוכרת הריון!
הדרכה אינטרנטית עד שתגיעי לדיאטנית

סוכרת הריון היא אחד המקרים הבודדים בתזונה של אנשים בריאים שיש בה צורך בטיפול דחוף ומיידי. אם אובחנת עם סוכרת הריון, תוכלי להתחיל את הטיפול תוך כמה קליקים עוד לפני שתגיעי לדיאטנית.

לפני כמה שנים, כשעדיין עבדתי בקופת חולים, התפרץ לחדרי גבר מבוהל. “אני צריך תור דחוף!” הוא אמר, “את יכולה לקבל אותי עכשיו?” כששאלתי אותו במה מדובר, השיב לי שגילה בבדיקת הדם שהכולסטרול שלו גבוה. הסברתי לו שאני מבינה את הדאגה שלו, אבל לא יקרה שום נזק בריאותי בהמתנה של שבועיים או שלושה לתור מסודר אצל דיאטנית. ברוב המצבים, אין דחיפות בטיפול תזונתי במסגרת שאינה אישפוזית חוץ משני מקרים – אנשים עם אי ספיקת כליות ונשים עם סוכרת הריון.

למה חשוב לטפל בדחיפות כשמתגלה סוכרת הריון?

בהריון, כל יום חשוב, אין לנו אפשרות לחכות יותר מדי. בכל יום יש גדילה והתפתחות נוספים של העובר. אם הסוכר לא מאוזן, העובר נחשף לסביבה מטבולית שאינה אופטימלית. במצב כזה, יכולה להיות השפעה על ההתפתחות וגם על הגנים. השפעה אפיגנטית שמפעילה או משתיקה גנים שלא היתה מתרחשת אילו הסוכר היה מאוזן. החדשות הטובות הן, שטיפול מהיר ממזער את כל הסיכונים שעלולים להיות לאם ולעובר. לכן, מרגע האבחנה, חשוב להגיע לדיאטנית תוך לא יותר מימים בודדים ולהתחיל את הטיפול התזונתי.

איך להשיג תור דחוף לדיאטנית לטיפול בסוכרת הריון?

את זכאית לטיפול ומעקב דיאטנית דרך קופת החולים שלך. אם אובחנת עם סוכרת הריון, את יכולה להתקשר ישירות למרפאת בריאות האישה שבה את מטופלת ולבקש לקבוע תור לדיאטנית. לחלופין, את יכולה להתקשר למשרד הדיאטנית המחוזית ודרכה יוכלו לקבוע לך תור. ברוב המקרים, תוכלי לקבל תור תוך כמה ימים, גם אם בעיר אחרת.

ואם בכל זאת התור הקרוב לדיאטנית בקופה הוא רק בעוד שבוע?

במקרה כזה, יש לי פתרון עבורך, כדי שתוכלי לחסוך זמן יקר ולהתחיל את הטיפול עוד לפני שהגעת לדיאטנית – ההדרכה שלי, “הצילו! יש לי סוכרת הריון”. מדובר בהדרכה שכוללת 12 שיעורים ובה תקבלי תפריט ראשוני לדוגמה, הסברים מקיפים על מה קורה בגוף שלך, למה הופיעה הסוכרת, מה העקרונות של הטיפול (שעכשיו, כשאת יודעת מה קורה בגוף, את מבינה אותם לעומק) איך לעשות את המעקב עם המדידות ורישום המזון ואפילו מה לעשות אחרי הלידה. כך, תוך קליק אחד ושעה ורבע של שיעורים כבר תוכלי להתחיל לטפל בעצמך עד שתגיעי לדיאטנית.

איך רוכשים את ההדרכה ?

את יכולה להגיע ישירות להדרכה בקישור הזה, ואם תרצי לקרוא פרטים נוספים והמלצות של נשים שכבר רכשו את ההדרכה, לחצי על הקישור הזה.

המשיכי לקרוא מאמרים נוספים בנושאי תזונה בהריון: