מי אני

מי אני

נעים להכיר, שמי טובה קראוזה. אני דיאטנית קלינית כבר מעל לשני עשורים ואם לשלושה, כותבת ומרצה (לא בהכרח בסדר הזה).

איך הכל התחיל?

סיימתי את לימודי התואר הראשון במדעי התזונה בפקולטה לחקלאות ברחובות של האוניברסיטה העברית בשנת 1995 בהצטיינות יתרה, ולאחר הכשרה מעשית (סטאז’) בבית החולים רמב”ם ובמרפאות שירותי בריאות כללית הוסמכתי כדיאטנית בשנת 1996.

איך הגעתי לתחום התזונה בהריון

משנת 1996, כשתכננתי את ההריון הראשון, התחלתי להתעמק, להתעניין ולהתמחות בנושא התזונה בהריון ולאחר הלידה. נחשפתי לידע מרתק והחלטתי שאני רוצה שכל אישה תדע אותו. אני ממשיכה לקרוא, ללמוד ולהתעדכן גם היום (הלמידה אף פעם לא נגמרת!).

הכתיבה ואני

מהר מאוד גיליתי שאני אוהבת לכתוב, וכשנכנס האינטרנט לחיי ב-1999, התחלתי לכתוב מאמרים קצרים לקהל הרחב בנושא תזונה, ומשנת 2000 עד 2010 ניהלתי את תחום התזונה באתר “אמנות הלידה” ועניתי על שאלות בפורום.
מאז כתבתי למעלה מ-1000 כתבות בנושאי תזונה ברשת ובעיתונות המודפסת.

חלק מהעשייה שלי עד עכשיו

 •  משנת 2004 אני כותבת במדור הבריאות של שבועון “לאשה”, במיוחד בנושאי תזונה לנשים.
 •  בשנת 2007 התפרסם ספרי הראשון “המדריך השלם לתזונה בהריון” בהוצאת “ידיעות ספרים” עליו אפשר לקרוא בהרחבה כאן.
 •  משנת 2013 אני חברה במועצה הלאומית לבריאות האישה, אשר מייעצת למשרד הבריאות בנושא קידום בריאות נשים ועמדתי בראש הוועדה לתזונת נשים בהריון.
 •  בשנת 2015 הוסמכתי כמאסטר NLP ואני משלבת כלים מעולם ה-NLP בעבודתי ובהרצאותי, כלים אפקטיביים ומעצימים שמסייעים למטופלות שלי לבצע שינוי בריא בחייהן.
 •  בין השנים 2013-2017 הייתי רכזת שותפה בקורס תזונה והריון של עמותת הדיאטנים, “עתיד”, ועזרתי בהכשרת למעלה ממאתיים דיאטניות בתחום התזונה בהריון ולאחר הלידה.
 •  בשנת 2018 יצרתי את ההדרכה האינטרנטית “הצילו! יש לי סוכרת הריון!” שמיועדת למי שאובחנה עם סוכרת הריון ומספקת ידע, כלים ותוכנית פעולה עד לפגישה עם הדיאטנית וכהשלמה לפגישות עמה.
 •  באותו זמן גם סיימתי 19 שנות עבודה במרפאות “שירותי בריאות כללית” ומאז אני דיאטנית עצמאית בקליניקה הפרטית שלי.
 •   ממרץ 2020 העברתי את כל הקליניקה שלי לאונליין בגלל הקורונה.
 • בסוף אוגוסט 2021 השקתי את הספר הדיגיטלי והאודיו הראשון בישראל על הכנה להריון בעזרת התזונה: הכנה בתזונה לקראת הריון.
 •    במרץ 2022 עלה לאוויר הפודקאסט שלי “תזונה טובה” .
 • .בינואר 2023 השקתי את ההדרכה הדיגיטלית שלי תזונה טובה בהנקה
 • במאי 2024 עלתה לאוויר ההדרכה הדיגיטלית שלי איך לאכול נכון בהריון – המדריך הממוקד

מה עוד אני עושה

עיקר העיסוק שלי הוא ייעוץ תזונתי אישי לנשים הרות, נשים אחרי לידה, נשים אשר מתכננות את ההריון שלהן ותזונת נשים על כל היבטיה, שבאופן טבעי משפיעה גם על התזונה של כל בני המשפחה.
אני עוסקת, בין היתר, בייעוץ להכנה תזונתית להריון, מעקב עליה תקינה במשקל, התמודדות עם בחילות והקאות, אנמיה, עצירות וצרבות, מצבים מיוחדים כמו סוכרת הריון ורעלת, צמחונות בהריון ובהנקה, תזונה בהנקה והרזייה בטוחה לאחר הלידה.

אני גם מרצה בפני אנשי מקצוע (דיאטנים, רופאים, אחיות, מיילדות, מדריכות הכנה ללידה, דולות, פיזיותרפיסטיות) וכמובן בפני הקהל הרחב. עוד על ההרצאות שלי אפשר לקרוא כאן.
משנת 2015 אני גם מעבירה סדנאות למטפלים במקצועות הבריאות בנושא כתיבה ומיומנות פרזנטציה וגם מנטורינג אישי למטפלים עצמאיים ממקצועות הבריאות. עוד על השירותים שלי למטפלים אפשר לקרוא כאן.

אני מאמינה

שהאוכל הוא בן הברית שלנו, במיוחד בתקופה בה אנו יוצרות חיים, אך גם לפני כן וכמובן, לאחר מכן.
בניגוד לתפיסה, שהאוכל הוא אויב מלא פיתויים שרק ישמין אותנו וצריך להזהר ממנו, תפיסה שרבות מאיתנו אוחזות בה מילדות, אני מאמינה שאפשר לשנות את הדרך בה אנו מתייחסות לאוכל, למשקל ולדימוי הגוף שלנו.
אני משתדלת לסייע בכך לנשים בכל יום.

לתיאום פגישת ייעוץ אישית את מוזמנת לפנות אלי

בטלפון: 052-8523823
או במייל tova@tzuna-tova.co.il
או בטופס בקישור הזה

אשמח לשמוע ממך,
להתראות!
טובה קראוזה.

רוצה לדעת איך אני עובדת? לחצי כאן.