איך דיאטנית יכולה לחסוך לך כסף?

עוד משהו שיכול לעניין אותך

כדאי לקרוא

פוסטים אחרונים

אובחנת עם סוכרת הריון? מזמינה אותך להדרכה שלי

הצילו! יש לי סוכרת הריון!
הדרכה אינטרנטית עד שתגיעי לדיאטנית

פגישה עם דיאטנית כבר מזמן אינה עניין של חסה וקלוריות, אלא בדיקה מעמיקה של הסיבות שמובילות אותנו לאכול ואיך אפשר לבצע שינוי בריא בהרגלי האכילה בעזרת תכנון ועצות פרקטיות. בניגוד למה שמקובל לחשוב, אכילה בריאה לא חייבת להיות יקרה ולא מחייבת קניית מזונות בריאות מיוחדים. למעשה, בחישוב כללי היא חסכונית יותר מההרגלים שיש לרבים מאיתנו.

הנה 4 דרכים שיחסכו לכם כסף בטווח הקצר ועוד מחשבה לגבי הטווח הארוך.

1. פחות טייק אווי – ההבנה, שפגישות עם דיאטנית אולי עולות כסף (בקופת חולים הן כמעט בחינם) אך חוסכות הרבה יותר, נחתה עלי לראשונה לפני כמה שנים, כשמטופלת סיפרה לי בפגישתנו הראשונה, שרוב הארוחות שלה מוזמנות בטייק אווי. אוכל שקונים בחוץ יהיה עשיר יותר בשומן, בסוכר ובמלח ויגיע בכמות כפולה בערך מהמנה שאנחנו באמת צריכים. ברגע שעוברים לאוכל ביתי בריא יותר ומפחיתים את תדירות ההזמנות, חוסכים את העלות הכרוכה בהן.

 2. פחות אכילה בחוץ – בהמשך לטייק אווי, כשיודעים מה לאכול ואיך להיערך מראש ליום המחרת, קל יותר להפחית את תדירות האכילה בחוץ ולחסוך את העלויות שמצטברות בחודש למאות שקלים או יותר ולאלפי שקלים בשנה. גם בבילויים אפשר להזמין כמות קטנה יותר או לחלוק מנות ולחסוך.

 3. קונים פחות מזונות לא בריאים – מזונות כאלה גם יקרים יותר. האם שמתם לב לכך שככל שמזון פחות בריא כך תקציב הפרסום שלו גבוה יותר? פירות וירקות לא ממש מפרסמים, אבל משקאות קלים, חטיפים ומזונות מעובדים מתפרסמים בתקציבי ענק. ברגע שעוברים לשתיית מים במקום משקאות קלים, מפסיקים עם מעדני החלב (שיקרים יותר משמעותית) ועוברים ליוגורטים רגילים ומפסיקים לקנות חטיפים ומזונות מעובדים אחרים, חוסכים עשרות עד מאות שקלים בכל קניה שבועית.

4. ניצול טוב יותר של האוכל בבית – כמה אוכל אתם זורקים בשבוע? כמה מעדני חלב וגבינות שפג תוקפם, ירקות ופירות שנרקבו במקרר מוצאים את דרכם לפח? ברגע שיש לנו תוכנית פעולה תזונתית, קל יותר לדעת מה אוכלים ולקנות את הכמויות בהתאם, לא יותר מדי ולא פחות מדי. גם כאן, חסכון מצטבר של אלפי שקלים בשנה.

בטווח הארוך, פגישות עם דיאטנית יכולות לחסוך הוצאות רבות על בריאות. נכון שאי אפשר לראות באופן מיידי את התועלת של תזונה בריאה, אבל כמו כל רפואה מונעת, גם כאן יש היבט של חסכון כספי.

המשיכי לקרוא מאמרים נוספים בנושאי תזונה בהריון: